PONOS DOMOVINE 2012.

Autor: Administrator , 7. 5. 2012.

Pobjednička ekipa i posjet Uredu predsjednika

Nakon promocije projekta Ponos Domovine 2012.  po školama diljem Hrvatske, te eliminacijskih i polufinalnih natjecanja održanih u Delnicama, Varaždinu i Splitu pobjednička ekipa su Lujke iz XI. gimnazije. Ekipu čine Luka Lulić, Dujo Bilić i Jurja Vlašić, a predvođeni su mentoricom, profesoricom Vjerom Brčić.

Nakon teoretske provjere znanja na računalima, natjecatelji su u vojničkom duhu pokazali svoje sportske sposobnosti u sportskim disciplinama na terenima HVU-a. Skok u dalj obavljen je u vojničkim čizmama, a zatim su ekipe imale zadatak trčati na 100m, okušati se u igri garotki i gađanju zračnom puškom. Ipak, najviše snage i adrenalina oduzeo je prelazak vojnog poligona uz asistenciju časnika HV-a.

Uz brojne uvažene goste, ravnatelje srednjih škola i promotore projekta, natjecateljima su uručene nagrade na Gornjem gradu – Medvešćaku . Članovi tri najbolje ekipe osvojili su mogućnost pohađanja ljetne škole ZŠEM-a, uz tablet računala za članove prvoplasirane ekipe iz XI. gimnazije.

Mentorica ekipe osvojila je poklon bonove i plaketu Ponosa Domovine potpisane od strane ministra znanosti, obrazovanja i sporta, gospodina Željka Jovanovića. Prije same dodjele, za sve je natjecatelje bilo organizirano razgledavanje grada Zagreba i posjet Hrvatskom memorijalno-dokumentacijskom centru Domovinskog rata. Ipak, šećer na kraju bio je posjet natjecatelja i njihovih profesora Uredu predsjednika. Predsjednik Ivo Josipović srdačno je primio organizacijski tim, natjecatelje i njihove mentore i s njima popričao o projektu Ponos Domovine.

Time je završilo natjecanje Ponos Domovine, ali samo za ovu godinu.

Pozivamo vas da nam se pridružite 2013. Pratite našu web stranicu, prijavite se na natjecanje i uz malo truda možda baš vi krenete stopama Lujka iz naše škole  i uz vrijedne nagrade i nova poznanstva postanete Ponos Domovine 2013. godine!

Izvor: Vjera Brčić