Državna matura

se matura sastoji od obveznoga i izbornoga dijela.  Obvezni se dio državne mature sastoji od ispita iz sljedećih predmeta: hrvatskoga jezika, matematike i stranoga jezika. Ispite kojima pristupa u sklopu obveznoga dijela državne mature učenik može polagati na jednoj od dviju razina, i to na višoj razini i na osnovnoj razini. Razine se propisuju ispitnim katalozima. Iz izbornoga dijela državne mature učenik bira predmete koje će polagati, a broj predmeta nije ograničen. Svim ispitima u sklopu obveznoga dijela državne mature učenik mora pristupiti u istom ispitnom roku. Tijekom svakoga ispitnog roka učenik može prijaviti i polagati jedan ili više ispita izbornoga dijela državne mature. U jednom danu učenik može polagati jedan od ispita iz obveznoga dijela te najviše dva ispita iz izbornoga dijela državne mature. Polaganje ispita učenik prijavljuje školi prijavnicom čiji oblik i sadržaj propisuje Centar. Škola Centru prijavljuje učenike za polaganje ispita u sljedećim terminima:   na se matura sastoji od obveznoga i izbornoga dijela. Obvezni se dio državne mature sastoji od ispita iz sljedećih predmeta: hrvatskoga jezika, matematike i stranoga jezika. Ispite kojima pristupa u sklopu obveznoga dijela državne mature učenik može polagati na jednoj od dviju razina, i to na višoj razini i na osnovnoj razini. Razine se propisuju ispitnim katalozima. Iz izbornoga dijela državne mature učenik bira predmete koje će polagati, a broj predmeta nije ograničen. Svim ispitima u sklopu obveznoga dijela državne mature učenik mora pristupiti u istom ispitnom roku. Tijekom svakoga ispitnog roka učenik može prijaviti i polagati jedan ili više ispita izbornoga dijela državne mature. U jednom danu učenik može polagati jedan od ispita iz obveznoga dijela te najviše dva ispita iz izbornoga dijela državne mature. Polaganje ispita učenik prijavljuje školi prijavnicom čiji oblik i sadržaj propisuje Centar. Škola Centru prijavljuje učenike za polaganje ispita u sljedećim terminima:Državna se matura sastoji od obveznoga i izbornoga dijela. Obvezni se dio državne mature sastoji od ispita iz sljedećih predmeta: hrvatskoga jezika, matematike i stranoga jezika. Ispite kojima pristupa u sklopu obveznoga dijela državne mature učenik može polagati na jednoj od dviju razina, i to na višoj razini i na osnovnoj razini. Razine se propisuju ispitnim katalozima. Iz izbornoga dijela državne mature učenik bira predmete koje će polagati, a broj predmeta nije ograničen. Svim ispitima u sklopu obveznoga dijela državne mature učenik mora pristupiti u istom ispitnom roku. Tijekom svakoga ispitnog roka učenik može prijaviti i polagati jedan ili više ispita izbornoga dijela državne mature. U jednom danu učenik može polagati jedan od ispita iz obveznoga dijela te najviše dva ispita iz izbornoga dijela državne mature. Polaganje ispita učenik prijavljuje školi prijavnicom čiji oblik i sadržaj propisuje Centar. Škola Centru prijavljuje učenike za polaganje ispita u sljedećim terminima:Državna se matura sastoji od obveznoga i izbornoga dijela. Obvezni se dio državne mature sastoji od ispita iz sljedećih predmeta: hrvatskoga jezika, matematike i stranoga jezika. Ispite kojima pristupa u sklopu obveznoga dijela državne mature učenik može polagati na jednoj od dviju razina, i to na višoj razini i na osnovnoj razini. Razine se propisuju ispitnim katalozima. Iz izbornoga dijela državne mature učenik bira predmete koje će polagati, a broj predmeta nije ograničen. Svim ispitima u sklopu obveznoga dijela državne mature učenik mora pristupiti u istom ispitnom roku. Tijekom svakoga ispitnog roka učenik može prijaviti i polagati jedan ili više ispita izbornoga dijela državne mature. U jednom danu učenik može polagati jedan od ispita iz obveznoga dijela te najviše dva ispita iz izbornoga dijela državne mature. Polaganje ispita učenik prijavljuje školi prijavnicom čiji oblik i sadržaj propisuje Centar. Škola Centru prijavljuje učenike za polaganje ispita u sljedećim terminima:Državna se matura sastoji od obveznoga i izbornoga dijela. Obvezni se dio državne mature sastoji od ispita iz sljedećih predmeta: hrvatskoga jezika, matematike i stranoga jezika. Ispite kojima pristupa u sklopu obveznoga dijela državne mature učenik može polagati na jednoj od dviju razina, i to na višoj razini i na osnovnoj razini. Razine se propisuju ispitnim katalozima. Iz izbornoga dijela državne mature učenik bira predmete koje će polagati, a broj predmeta nije ograničen. Svim ispitima u sklopu obveznoga dijela državne mature učenik mora pristupiti u istom ispitnom roku. Tijekom svakoga ispitnog roka učenik može prijaviti i polagati jedan ili više ispita izbornoga dijela državne mature. U jednom danu učenik može polagati jedan od ispita iz obveznoga dijela te najviše dva ispita iz izbornoga dijela državne mature. Polaganje ispita učenik prijavljuje školi prijavnicom čiji oblik i sadržaj propisuje Centar. Škola Centru prijavljuje učenike za polaganje ispita u sljedećim terminimDržavna se matura sastoji od obveznoga i izbornoga dijela. Obvezni se dio državne mature sastoji od ispita iz sljedećih predmeta: hrvatskoga jezika, matematike i stranoga jezika.

Učenik je uspješno položio državnu maturu ako je uspješno završio nastavni plan i program za gimnazije te položio sve ispite iz obveznoga dijela državne mature.

Iz izbornoga dijela državne mature učenik bira predmete koje će polagati, a broj predmeta je ograničen na šest.

Svim ispitima u sklopu obveznoga dijela državne mature učenik mora pristupiti u istom ispitnom roku - kalendar mature. Tijekom svakoga ispitnog roka učenik može prijaviti i polagati jedan ili više ispita izbornoga dijela državne mature.