Izvannastavne aktivnosti

Programi su pojedinih predmeta propisani (http://gimnazija-jedanaesta-zg.skole.hr/nastava/kurikulum), ali o profesoru i njegovu pristupu, inovativnosti, kreativnosti, vještini, ovisi kako će i koliko uspješno prenijeti znanja, zainteresirati i motivirati učenike, izvući iz njih uspavane potencijale te otkriti skrivene nadarenosti. Suvremene tehnologije pružaju izuzetno puno mogućnosti, ali bez dobrog učitelja i njegova duha neće se upaliti plamen želje koji učenike pokreće na otkrivanje novih svjetova i postavljanje novih pitanja. A bez toga nema napretka pojedinca i zajednice.

Vodi nas misao da svaki sretan pojedinac doprinosi sreći zajednice, a da je ona toliko humana koliko se brine za najslabije i najugroženije. Stoga u odabiru aktivnosti i projekata nastojimo odgojnu ulogu škole pojačati i potaknuti dobro koje svatko u sebi nosi kako bi nas to dobro povezalo i nadahnjivalo te kako bismo stvorili naviku osviještenog, kvalitetnog i aktivnog provođenja slobodnog vremena. Držeći također da je čovjek razumno biće kojem znanje, samospoznaja, odgoj, rast i razvoj urođenih talenata donose radost i zadovoljstvo, čime i njegova zajednica postaje skladnija i zadovoljnija, znanost popularnija, priroda zaštićenija, odlučujemo se za aktivnosti i projekte koji pomažu buđenju individualnih talenata i postizanju ovih ishoda.

IZVANNASTAVNE AKTIVNOSTI

• dramska, novinarska, likovna, hrvatski jezik, sudoku

• mladi volonteri, XI. na društvenim mrežama

• zbor, produkcija elektronske glazbe

• Antička baština, baština Hrvatske, kruzej kroz muzej, hrvatski duhovni velikani

• turistička geografija - kultura putovanja, talijanska kultura i baština, talijanska umjetnost

• mladi čuvari prirode, biogrupa

• različiti oblici kretanja, prva pomoć

Svatko se nađe u nečemu, a onda se svi nađemo u svemu.