Riječ ravnatelja

XI. gimnazija želi utjecati na mlade naraštaje koji sjede u našim klupama i ponekad prate nastavu, a ponekad se smiju, ponekad su žedni i gladni znanja, a ponekad rado poste od učenja i pitaju se čemu sve ovo.

I upravo njih, istovremeno i marljive i odsutne, zaigrane i disciplinirane, umorne i odmorne, pune pitanja i željne odgovora želimo oblikovati da na kraju četverogodišnjeg školovanja:

1. razviju moralni karakter te da steknu vrline (Kao što je rekao veliki filozof Aristotel: „Vrlina je najbolje što čovjek može postići.“ Dakle, želimo im najbolje.),
  2. steknu sposobnost razumijevanja svijeta oko sebe i znaju što se događa u njihovu svijetu i u svijetu oko njih te ispravno prosuđuju i djeluju,
  3. mogu i znaju rješavati životne situacije u kojima će se zateći tijekom svojega života.
  4.

Izvedi formulu

Profesore, to znam

Ali bojim se ići u dućan

Karlo Veliki

Pipin Mali

Skup i podskup

Ameba, papučica i ždral

Divne su to stvari

Ali zašto sam sam

Profesore hoćete li mi reći

Želim biti dobar

Razumjeti meritum stvari

I primiti od vas strpljenje ljubav

I intelektualni žar

Ravnatelj Stjepan Arnuš, prof.

Poruka gimnazijalcima:

Dragi gimnazijalci, školovanje je dobro i lijepo. Školovati se znači biti učenik. Biti učenik znači postojati na jedan određeni način. To je jedan vid stvarnosti koji je potrebno živjeti u istini. Ako prihvatite činjenicu da ste učenici, vaš odnos prema stvarnosti postaje istinit. A nema ničeg boljeg i ljepšeg od življenja u istini. Svi veliki, stari, klasični filozofi govorili su da onoga koji živi u istini ili preciznije rečeno samu Istinu, uvijek prati dobrota i ljepota. Biti učenik jest stvarnost koja se živi na način otvorenosti – otvorenosti slušanju učitelja, otvorenosti primanju od učitelja, otvorenosti učenju i vođenju bilježaka te otvorenosti stjecanju znanja kojim ću služiti drugima i zajednici. I dragi gimnazijalci, ako na taj način budete postojali kao učenici, živjet ćete u istini i pratit će vas dobrota i ljepota. Zapravo, shvatit ćete kako je školovanje dobro i lijepo.

Nudi mi se

Medicina

Kineziologija i FER

A je želim mehr

Želim više od znanja

Kuća, auta, para i ladanja

I want more

Ich will mehr

Želim

Istinu

Dobrotu

Ljepotu

Ravnatelj Stjepan Arnuš, prof.