POKAŽI MI DA VIDIM

Autor: Administrator , 3. 5. 2017.

U našoj školi započinje realizacija projekta "Pokaži mi da vidim" u suradnji s Centrom za rehabilitaciju "Silver" koja u rehabilitaciju osoba s invaliditetom i djece s teškoćama u razvoju uključuje rad sa psima pomagačima. Molimo učenike, sve zaposlene, roditelje i posjetitelje da se pridržavaju uputa koje se nalaze u prilogu, kao i galeriju slika.

Dragi učenici, zaposlenici, roditelji i posjetitelji,

od danas u našoj školi počinje projekt naziva „Pokaži mi da vidim“.U našu školu dolazi posebna učenica, riječ je o ženki labradora koja se odaziva na ime Dia. Dia je terapijski pas u procesu socijalizacije i dresure za pomoć ljudima u svakodnevnom životu (slijepim i slabovidnim osobama, osobama u invalidskim kolicima, djeci s teškoćama u jeziku, govoru i učenju te cijelom nizu različitih rehabilitacijskih skupina). Molimo učenike da ne diraju psa bez dozvole, da ga ne dozivaju niti zvižde za njim, već ih molimo da slijede upute profesorice Šoh.

Dia na sebi nosi posebnu oznaku koja joj omogućava da se slobodno kreće u svim javnim prostorima. molimo učenike da omoguće psu nesmetano kretanje po hodnicima škole. Terapijski psi se uvijek moraju kretati s lijeve strane korisnika. Svi učenici će imati priliku sudjelovati u različitim fazama projekta. Nadamo se da ćemo uživati i naučiti kako svi imamo sposobnost pokazati drugima da vidimo.