Na curke s Jaruna Jedanaesta računa!

Autor: Administrator , 11. 5. 2019.

Kristina i Antonia Kelava ­­­­­­­­­­­slavile na Državnom natjecanju iz hrvatskoga jezika 2019.

Čudesne, svestrane sestre Kelave kojima je, osim mnogih zajedničkih obilježja i osobina (isti roditelji, isto prebivalište, ista škola, ista krvna grupa, isti/sličan ukus u izboru TV-serija, filmova ili glazbe...), dodatna „zajedničkost“ zanimanje za hrvatski jezik, na Državnom su natjecanju iz hrvatskoga jezika (Tuheljske Toplice, 6.-8. svibnja 2019.) itekako osvjetlale obraz naše škole!

Njihove ponosne mentorice, prof. Gabrić i prof. Babić, svjesne da su privilegirane što su na dar dobile ova dva dragulja, kao dva napuhana zagorska purana šepurile su se zelenim bregima nakon objave rezultata. Antonia (osim što crta kao Dürer, slika kao Caravaggio, raspoznaje gljive kao Aristotel itd.) osvojila je 2. mjesto u kategoriji drugih razreda, a Kristina 10. među svim maturantima Republike Hrvatske! 2.d i 4.c mogu biti ponosni na svoja dva aduta! Blago i hvala onima koji su ih rodili, oblikovali i poučavali, i blago Jedanaestoj koju su počastile svojim odabirom, a koja se njima diči kao 24-karatnom krunom svojih uspjeha.

Kristini želimo sretan put u službenu zrelost koju je odlučila nastaviti na Ekonomskome fakultetu, a Antoniji da iduće godine bude još bolja jer, kako je sama ustvrdila, možda je mogla biti i prva da nije u Gerovu sadila krumpir i vrcala med od maslačka. Prepelice, računamo na tebe!

Drage naše curke, ljubimo vas!!!

Ivana Babić i Sandra Gabrić Primorac

Priloženi dokumenti: