Organizacija nastave na daljinu

Autor: Maja Sečić-Kopinč, 15. 3. 2020.

Nakon uputa dobivenih od nadležnog Ministarstva donosimo novu obavijest:

– u ponedjeljak 16.3.2020. u 8 sati budite za računalima, razrednici će testirati sustav i komunikaciju s učenicima; tijekom ponedjeljka, 16.03. učenici trebaju pogledati snimljene on-line materijale prema osnovnom rasporedu sati koji vrijedi za cijelu Hrvatsku.

– detaljne informacije i raspored za utorak, 17.03. objavit ćemo na mrežnim stranicama škole tijekom ponedjeljka, 16.03.

– od srijede 18.03. se predviđa pokretanje virtualnih učionica i molimo da slijedite upute predmetnih profesora i razrednika koji isporučuju sadržaj i aktivnosti za pojedini razred.

– za maturante je organizirano tijekom ponedjeljka i utorka praćenje nastavnih materijala na Sportskoj televiziji, raspored emisija potražite na stranici MZO;

Na poveznici učenici 4. razreda srednje škole mogu pronaći raspored nastavnih sati za ponedjeljak, 16. ožujka 2020.

Učenici 1., 2. i 3. razreda trebaju pogledati snimljene on-line materijale prema rasporedu:

Na poveznici učenici 1. razreda srednje škole mogu pronaći raspored nastavnih sati za ponedjeljak, 16. ožujka 2020.

Na poveznici učenici 2. razreda srednje škole mogu pronaći raspored nastavnih sati za ponedjeljak, 16. ožujka 2020.

Na poveznici učenici 3. razreda srednje škole mogu pronaći raspored nastavnih sati za ponedjeljak, 16. ožujka 2020.

– učenici trebaju izvršavati svoje aktivnosti u virtualnim učionicama, no zbog mogućih poteškoća je dozvoljeno da se to odradi tijekom dana ukoliko to ne mogu obaviti u realnom vremenu (problemi s internetom i uključenjem u virtualnu učionicu, dijele uređaj s braćom i sestrama…);

– ako učenik nije aktivan cijeli dan u virtualnoj učionici, roditelj treba opravdati izostanak razredniku;

– tijekom nadolazeća dva tjedna nema vrednovanja ishoda učenja no može se provoditi vrednovanje za učenje i vrednovanje kao učenje;

– pravila ponašanja na Yammer mreži jednaka su kao i u stvarnim učionicama;

– u nastavku donosimo Obraćanje ravnateljima koje je ministrica imala 14.03. u 13 sati u kojem se nalaze opširnije upute koje možete pročitati u prilogu.

Priloženi dokumenti:
Obracanje-ravnateljima_BD.pdf (214.96 KB)