Upute za početak nastavne godine-za učenike i roditelje-NOVO

Autor: Administrator , 3. 9. 2020.

Nastava za  učenike XI. gimnazije počinje 7.9.2020.  prema Modelu A, Grad  Zagreb je svim školama osigurao dostatne količine zaštitnih maski, dezinfekcijskih sredstava i druge zaštitne opreme za sve učenike i djelatnike. Ulazak u zgradu moguć je jedino s maskom, uz obveznu dezinfekciju ruku. Nošenje maske obvezno je u svim prostorima škole kao i redovito pranje i dezinfekcija ruku.

Prvi razredi dolaze na školsko igralište u 14,00 sati gdje će ih prozvati razrednici i s učenicima krenuti do njihovih razreda (maska u prostorijama škole je obavezna). Drugi razredi dolaze u 8,00 sati. a treći u 16,40 sati, četvrti razredi dolaze u 10,40 sati. Učenici će dobiti udžbenike, maske, raspored i sve ostale upute za nastavu koja će se odvijati u dvije smjene.

Više informacija u prilogu....

Nastava za  učenike XI. gimnazije počinje 7.9.2020.  prema Modelu A (Modeli i preporuke u uvjetima povezanima s COVID-19 MZO-a). To podrazumijeva da se svi učenici obrazuju u školi licem u lice uz pridržavanje epidemioloških uputa, pojačanu osobnu higijenu, dezinfekciju ruku, poštivanje najvećega mogućega fizičkog razmaka te nošenje maski. Grad  Zagreb je svim školama osigurao dostatne količine zaštitnih maski, dezinfekcijskih sredstava i druge zaštitne opreme za sve učenike i djelatnike.

U Modelu A u izbornoj nastavi, nastavi stranih jezika, fakultativnoj nastavi, dodatnoj i dopunskoj nastavi, uglavnom nije moguće izbjeći fizički kontakt učenika iz različitih razrednih odjela te će se za te, određene skupine, nastava organizirati kao nastava na daljinu.

U slučaju pogoršanja epidemiološke situacije u školi ili na lokalnoj razini i zatvaranju odgojno-obrazovne, skupine ili razrednog odjela ili škole, moguć je prijelaz na Model B ili Model C opisan u dokumentu Modeli i preporuke u uvjetima povezanima s COVID-19. Učenici će na vrijeme biti obaviješteni o rasporedu nastave na daljinu i svojim obvezama.

Izrazito osjetljivi učenici sa zdravstvenim poteškoćama dužni su se što prije obratiti liječniku školske medicine i obavijestiti školsku pedagoginju  o svom statusu te dostaviti potrebnu potvrdu o svom stanju. Za učenike koji spadaju u ovu izrazito vulnerabilnu skupinu, kao i za učenike koji su odsutni iz škole jer su COVID pozitivni i kojima je izrečena mjera samoizolacije, nastava se organizira kao nastava na daljinu.

Komunikacija između nastavnika (razrednika) i roditelja također će se odvijati na daljinu. Prvi roditeljski sastanci, osim za učenike prvih  razreda,  kao i ostala primanja organizirat će se u online obliku. Iznimno, uz najavu, roditelji (skrbnici) mogu ući u školu ako za to postoji potreba, uz uvjet da nemaju simptome zbog kojih ne mogu u ustanovu.

U prostore škole ne mogu ulaziti osobe koje imaju povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha, osobe koje su pod rizikom da su mogle biti u kontaktu s osobama pozitivnim na COVID-19 ili su pod sumnjom da bi mogle biti zaražene s COVID-19, a osobito ako su u samoizolaciji.

Učenici ulaze i izlaze iz škole prema ustaljenom obrascu te odlaze direktno u svoju matičnu učionicu. U matičnoj učionici učenici sjede prema rasporedu sjedenja kojega će napraviti razrednik.

U školi će svo vrijeme nastave učenici boraviti u dodijeljenoj matičnoj učionici, pa tako i za vrijeme odmora.

Budući da će trenutno biti u funkciji samo jedan sanitarni čvor molimo učenike da ga pojedinačno koriste te da se po povratku u učionicu ne zadržavaju u školskom hodniku.

Nastava Tjelesne i zdravstvene kulture odvijat će se na otvorenom (kada je to moguće) bez korištenja svlačionica. Učenici će dobiti detaljne upute od nastavnika TZK-a).

U prvom tjednu nastavu će se za učenike 2. i 4. razreda odvijati ujutro, a za učenike 1. i 3. razreda poslijepodne. Smjene će izmjenjivati.

Prvoga dana razrednici će učenicima proslijediti potrebne upute za daljnji rad i podijeliti besplatne udžbenike i maske koje je Grad Zagreb osigurao svim srednjoškolcima pa je potrebno ponijeti školsku torbu. Točno vrijeme dolaska svakog razreda bit će objavljeno do kraja tjedna na školskoj web-stranici.

Priloženi dokumenti:
Fizicki_UCIONICE_SMJESTAJ.pdf (19.41 KB)