IKONE I XI.GIMNAZIJA

Autor: Sandra Gabrić Primorac, 14. 5. 2021.

Predstavljamo vam projekt Ikone u kojem sudjelujemo u suradnji s izdavačkom kućom Iris Illyrica. Kako je 2021. proglašena Godinom čitanja, ovo je naš prilog i prvi dio aktivnosti kojima pridonosimo afirmaciji čitanja.

Učenice naše škole, članice novinarske skupine, Ema Medvarić (2.a),Lucija Bajić, Barbara Begić, Dora Bujan i Sara Perak (2.c) te Dora Barišić, Irena Batišta i Dora Šmit (4.b) pod vodstvom mentorice Sandre Gabrić Primorac pripremile su pitanja i intervjuirale Rosie Kugli, autoricu knjige Ikone: neustrašive žene koje su promijenile Hrvatsku te četiri ilustratorice koje su svojim djelima likovno obogatile izdanje.

Dora Barišić razgovarala je s autoricom Rosie Kugli te ilustratoricamaHelenom Jenečić i Ninom Iris Bešlić , a Dora Šmit s ilustratoricama Hanom Lukas Midžić i Marselom Hajdinjak. Intervju su bili prikazani i u Noći knjige 16. travnja 2021. Pogledajte kakva je bila atmosfera na snimanju, kako smo promovirale čitanje i upoznale zanimljive autorice i svijeta slika i riječi.

Impresije možete pogledati u prilogu vijesti.....

Izvor: Sandra Gabrić-Primorac, prof.
Priloženi dokumenti:
BROSURA_IKONE_MALA.pdf (4.14 MB)