Što sve možemo učiniti sa sjemenkama i plodovima?

Autor: Administrator , 7. 7. 2021.

Tijekom školske godine 2020./2021. učenici trećih razreda su s profesoricom biologije i kemije Martinom Ceglec bili uključeni u međunarodni eTwinning projekt „Što sve možemo učiniti sa sjemenkama i plodovima? (What can we do with seeds and fruits?). U projektu je sudjelovalo 144 učenika i 47 profesora iz Hrvatske, Portugala,Turske, Ujedinjenog Kraljevstva, Srbije i Sjeverne Makedonije. Više u prilogu...

Učenici su tijekom godine prikupljali i fotografirali sjemenke i plodove, izrađivali banku sjemenja, koristili IKT tehnologiju za predstavljanje svojih aktivnosti (izradu kuharice, igara, puzzla, prezentacija o svojoj školi, državi, sigurnosti na internet, zanimljivostima o sjemenkama i plodovima, stripova), proveli pokuse kako kvasac djeluje na bananu i kako kliju sjemenke graha, posadili stablo trešnje, kuhali kompote i izradili logo projekta.

Izvor: Martina Ceglec, prof.

Ovaj mjesec: 1965