Tribina za roditelje

Autor: Administrator , 14. 3. 2022.

Služba za mentalno zdravlje i prevenciju ovisnosti NZJZ „Dr. Andrija Štampar“ u suradnji s Gradskim uredom za socijalnu zaštitu, zdravstvo, branitelje i osobe s invaliditetom i Gradskim uredom za obrazovanje, sport i mlade Grada Zagreba organizira  Tribinu za roditelje pod nazivom „Obitelj, obiteljske tajne i savezi“, koja će se održati 31. ožujka 2022. godine s početkom u 18,00 sati putem You tube kanala. Više u prilogu....

Svoju prijavu na tribinu možete uputiti elektronskom poštom na adresu: andreja.radic@stampar.hr

„Dragi roditelji,

teško je sveobuhvatno i precizno definirati modernu obitelj. U tradicionalnom smislu, primarnu bi obitelj činili roditelji i djeca, a proširenu/sekundarnu djedovi i bake te ostali rođaci. Suvremeno shvaćanje obitelji je daleko opsežnije i obuhvaća puno kompleksnije odnose. Bez obzira kako ju definiramo, uvijek možemo reći da postoje one funkcionalne i one disfunkcionalne. U koju od tih kategorija će neka obitelj ući ovisi, između ostalog, i o tome jesu li članovi međusobno iskreni i u kojoj mjeri stvaraju međusobne saveze.

U svakoj obitelji postoje tajne, međutim ukoliko su one učestale i trajne, to može dovesti do loših međusobnih odnosa. Savezi su također prisutni, ali se postavlja pitanje u kojoj mjeri su prirodni i poželjni. Na pitanja:“ Koje su to dobre, a koje loše tajne? Koji savezi su poželjni?“ odgovorit ćemo na našoj tribini.

Svoju prijavu na tribinu možete uputiti elektronskom poštom na adresu:

andreja.radic@stampar.hr

Izvor: NZJZ „Dr. Andrija Štampar“