Erasmus+ projekt - mobilnost u Hrvatskoj Heritage on stage

Autor: Administrator , 5. 5. 2022.

Naša škola je od 26.4. do 30.5.2022. godine u sklopu projekta "Heritage on stage" ugostila partnere iz Bugarske, Italije, Portugala, Rumunjske i Turske.

Učenici XI. gimnazije su na najbolji mogući način predstavili svoju školu, grad i zemlju. Učenici su kroz različite radionice prezentirali hrvatsku kulturnu baštinu, tradicionalne igre i instrumente. Upoznali su se i s kulturnom baštinom ostalih zemalja i stekli nova prijateljstva. U sklopu hrvatske mobilnosti učenici su posjetili Etnografski muzej,  dvorac Trakošćan, Muzej krapinskog pračovjeka i na najljepši način obilježili međunarodni dan plesa posjetom asamblu Lado. U sklopu ove aktivnosti učenici su napisali i novinski članak.

Impresije u prilogu, a uskoro više detalja nakon izlaska naših virtualnih novina.

Izvor: Ivančica Diskordia, prof.