e-Twinning projekt: Svijet pod mikroskopom

Autor: Administrator , 26. 5. 2022.

Učenici 4. razreda su s nastavnicom Martinom Ceglec, profesoricom biologije i kemije, bili uključeni u međunarodni eTwinning projekt „Svijet pod mikroskopom“ (The world in microscopes). U projektu je sudjelovalo 112 učenika i 41 profesora iz Hrvatske, Rumunjske i Turske.Cilj projekta je bio razvijanje vještina mikroskopiranja i promatranja, razvijanje socijalnih vještina, jačanje suradnje među učenicima te razmjena iskustava i ideja korištenja različitih IKT-a.

Više u prilogu.........

Učenici su tijekom godine izrađivali prezentacije o našoj školi, državi, sigurnosti na internetu, autorskim pravima, mikroskopu, pravilima mikroskopiranja, povijesti mikroskopa, znanstvenicima koji su bili bitni za razvoj mikroskopa, drugim uređajima koji sadrže leće, o bakterijama i čimbenicima rasta bakterija. Izrađivali su puzzle na temu mikroskopa, logo projekta, model bakterijske stanice i biljne stanice od plastelina. Mikroskopom su promatrali mitozu korijena luka, krv žabe, stanice masnog tkiva, stijenku debelog crijeva i dušnika čovjeka, ljudsku krv, sluznicu želuca čovjeka, žlijezde slinovnice, E.coli, vučju stopu….

Izvor: Martina Ceglec, prof.