Sigurna vozačka dozvola - prevencija kroz ciljanu edukaciju i zabavu

Autor: Maja Sečić-Kopinč, 26. 10. 2022.

U organizaciji agencije Art Hill iz Zagreba, Policijske uprave Zagrebačke  i auto škole TREND iz Zagreba, u našoj školi je u petak, 21.10.2022. godine  organizirana je edukativna radionica za učenike završnih razreda u sklopu projekta „Sigurna vozačka dozvola“.

Projekt je osmišljen kako bi se osvijestili mladi budući vozači na sve opasnosti koje im prijete kao vozačima i sudionicima u prometu. Razlog za provođenje projekta loša je statistika na razini Hrvatske u kojoj je razvidno kako upravo mladi vozači češće uzrokuju prometne nesreće.

U sklopu projekta, uz kratko predavanje koje je koje je srednjoškolcima održao policijski službenik za poslove prometne policije iz Službe za javni red i sigurnost  te edukativnu radionicu, održan je i kviz „Znanjem do vozačke dozvole", u kojem je sudjelovalo 30 učenika završnih razreda. Za srednjoškolca koji se pokazao najbolji u kvizu znanja i bio najspretniji na poligonu postavljenom na sportskom igralištu naše škole, auto škola TREND osigurala je vrijednu nagradu – besplatno polaganje vozačkog ispita za B kategoriju, koju je godine osvojila naša učenica Antonija Budja iz 4.b razreda.