Preventivno-edukativni program „KLIK - navika odgovornog ponašanja“ u prometu

Autor: Administrator , 1. 12. 2022.

U srijedu, 30.11.2022. godine u našoj Školi je proveden preventivni program Hrvatskog autokluba pod nazivom „KLIK“ za učenike četvrtih razreda u trajanju od dva školska sata. Prvi sat učenici su prisustvovali interaktivnom predavanje na temu svrsishodnosti korištenja sigurnosnog pojasa u prometu. Za vrijeme drugog školskog sata instruktor HAK- a i demonstratori  učenicima su prezentirati efekte prometnih nesreća u kontroliranim uvjetima na simulatoru prevrtanja i sudara koji  se nalazio na  školskom igralištu.

Namjena projekta „KLIK“ je stjecanje kompetencija, znanja o sigurnosnim i zaštitnim mjerama i radnjama prije i za vrijeme upravljanja (ili prevoženja) vozilom, kao i razvoj vještina odgovornog i sigurnog ponašanja u prometu. Ovim se projektom djeluje na ponašanje srednjoškolaca, usvajanje i stjecanje pozitivnih stavova o njihovoj ugroženosti u prometu.

Izvor: Ivanka Špoljar, pedagog