ISTRAŽIVAČKA RADIONICA U PODSUSEDSKOM DOLJU

Autor: Administrator , 24. 10. 2022.

U subotu 08. listopada 2022. godine učenici naše škole su s učenicima OŠ Ivana Gorana Kovačića, OŠ Augusta Šenoe iz Zagreba i OŠ Ljudevita Gaja iz Zaprešića sudjelovali u istraživačkoj radionici u Podsusedskom Dolju.

Radionica je održana u sklopu izvannastavne aktivnosti Mladi čuvari prirode i aktivnosti vezanih uz e Twinning projekata Aktivnim učenjem do razvoja prirodnih kompetencija i Raznolikost i očuvanje našega planeta pod vodstvom profesorice Martine Ceglec.

Učenici su sudjelovali u biološko-kemijskoj analizi potoka Dolje. Determinirali se različite biljke, životinje i gljive kontinentalne listopadne šume pomoću dihotomskog ključa za određivanje biljaka i slikovnih ključeva za determinaciju člankonožaca i gljiva.

Učenici su se upoznali s topografskim kartama područja uz vodstvo profesora s Geološkog fakulteta u Zagrebu.

Prof. dr. sc. Ivana Maguire, profesorica s Prirodoslovno-matematičkog fakulteta u Zagrebu, ih je upoznala s karakteristikama potočnog raka.

Završna aktivnost je bila branje kestena.

Martina Ceglec, prof.

Izvor: Martina Ceglec, prof.
Priloženi dokumenti:
radni_listic.png (120.20 KB)