Radionica-stručno usavršavanje za nastavnike-"Erasmus + Steps towards ecological planet"

Autor: Maja Sečić-Kopinč, 22. 1. 2023.

U sklopu Erasmus+ projekta "STEPs towards ecological planet", u kojem sudjeluje i naša škola, prof. Mirjana Kežman i prof. Mihaela Schmidt sudjelovale su na stručnom usavršavanju iz osnova ekološke pismenosti U Istanbulu organiziranom od strane udruge YUVA iz Turske.

Stručno usavršavanje održalo se je od 15-20-01-23 u Istanbulu. Radionica je uključivala slijedeće teme:

Planetary boundaries/under the iceberg

Sustainability

Product cycle analysis

Climate change

Chain reactions

Footprint test/Handprint

Climate action plan

Forest bathing

Evaluation and closing of the workshop.

Učenici svake škole bit će upoznati sa svim temama koje su bile obrađene za vrijeme radionice u Istanbulu, te će se nakon toga pripremati za mobilnost u Španjolskoj na kojoj će izvijestiti škole partnere o situaciji glede utjecaja klimatskih promjena na agrikulturu u suradnji s prof. Kežman i prof. Parašilovac, te će također pripremiti i video koji se tiče života u školi/kod kuće s obzirom na temu projekta "Steps towards ecological planet". Prof. Borovec će u međuvremenu s učenicima obrađivati područje meteorologije tj. temperaturnih promjena u svezi s klimatskim promjenama.

Priloženi dokumenti:
Fotografija_iz_Mihaela_(7).jpg (450.24 KB)