Mobilnost u sklopu Erasmus+ projekta Heritage on Stage - Madeira

Autor: Administrator , 20. 3. 2023.

Učenici XI. gimnazije u pratnji prof. Krčelić i prof. Diskordia sudjelovali su na mobilnosti u sklopu Erasmus+  Heritage on Stage (2020-1-IT02-KA229-078975_2) projekta na Madeiri od 5.3.-10.3. 2023. godine.

Učenici su tijekom 5 dana mobilnosti upoznali se s tradicionalnim nošnjama, instrumentima i kulturom ovog egzotičnog otoka. Naš tim na ovo putovanje je ponio sa sobom hrvatske tradicionalne nošnje. Učenice su predstavile partnerima od čega se sastoji nošnja, koje su razlike između ženskih i muških nošnji i po regijama Hrvatske prezentirale izgled svake nošnje.

U Santani smo vidjeli njihovo etnoselo sa šarenim i vrlo malim kućicama, upoznali se običajima i načinima na koji njeguju i čuvaju svoju baštinu.

Naučili smo plesati Balilinho, upoznali se s instrumentom braguinha koji je iz Portugala završio na Havajima i poznat je u svijetu kao ukulele.  Najviše u sjećanju će nam ostati gostoprimstvo naših partnera, ljepota i kultura otoka, a slike možete pogledati u prilogu....

Pred nama je posljednje putovanje u Rumunjsku. Veselimo se ponovnom susretu.

Izvor: Ivančica Diskordia, prof.