OTVORENI DAN ŠKOLE – VIRTUALNA ŠETNJA

Autor: Administrator , 3. 6. 2023.

Osmaši, Jedanaesta vam se veseli!

Dragi budući gimnazijalci!

Obraćamo se upravo vama koji ove godine odlučujete kamo dalje i u kojoj školi potražiti svoje mjesto pod suncem!

Naša XI. (opća) gimnazija nalazi se u Savskoj 77 (stanica Učiteljski fakultet), svega šest tramvajskih stanica jugozapadno od Trga bana Jelačića. Upravo iz jugozapadnoga dijela Zagreba stiže nam većina naših učenika (Novi Zagreb s prigradskim naseljima, Trešnjevka jug, istok i zapad, ali i mnooogi drugi raštrkani na sve strane – od Samobora do Dugog Sela, od Velike Gorice do sljemenskih obronaka – i svi su nam dobrodošli!). S obzirom na blizinu središta grada i uspjehe naših profesora i učenika, geslo nam je: „Dobra lokacija, još bolja edukacija.“

Naši učenici reći će da je škola baš „po mjeri“: ni prevelika, ni premala; ni preteška ni prelagana; ni preblizu ni predaleko; ni prestroga ni preblaga… To je zato što svakome od njih znamo ime, o svakome vodimo brigu, svakome nastojimo izići u susret i ljudski se dogovoriti na obostrano zadovoljstvo!

Naši đaci godinama osvajaju brojne nagrade i odličja u različitim predmetima i disciplinama na državnoj i lokalnoj razini. Na ispitima državne mature redovito pokazuju izvrsno znanje i pripremljenost te s gotovo stopostotnom prolaznošću upisuju željene fakultete!

Dodatan je plus nastava u jednoj smjeni te ugodno, toplo, obiteljsko ozračje škole koja ima 16 razrednih odjela s oko 400 učenika i 30 profesora.

Ove godine, nažalost, nismo u mogućnosti pozvati vas na Otvoreni dan škole kako bismo vam se i uživo predstavili jer je zgrada gimnazije u protupotresnoj rekonstrukciji pa nam je privremena lokacija u Tehničkoj školi Zagreb, Palmotićeva 84. Tu trenutačno radimo u dvije smjene i tako će biti još cijelu sljedeću školsku godinu (2023./24.), a potom se vraćamo u svoju obnovljenu zgradu, na prvi kat, u zagrljaj naših dvaju dugačkih hodnika, kojemu se veselimo.

Do tada, k nama i u Palmotićevu možete vrlo jednostavno doći s bilo koje strane i bilo kojim prijevoznim sredstvom, bitno je da siđete na Glavnom kolodvoru na kojemu će vas dočekati kralj Tomislav i uputiti vas još dva koraka dalje.

Ni u Palmotićevoj nam nije loše, naprotiv! Domaćini su vrlo srdačni, središte grada nudi brojne zanimljivosti, život buja i sve nas poziva da u njemu uživamo: kina, kazališta, muzeji, galerije, parkovi, Botanički, Zrinjevac…

Osim tih pogodnosti, uz redoviti opći gimnazijski program nudimo još mnogo zanimljivih aktivnosti – Erasmus projekte, putovanja, izlete, novinarsku, dramsku i debatnu skupinu, prvu pomoć, volontere, poljski i talijanski jezik, biologiju za znatiželjne, sportske klubove, zbor i još štošta!

Rado ćemo izići u susret onima koji, uz redovnu školu, usporedno pohađaju glazbenu ili se profesionalno bave sportom. Štoviše, postignućima takvih učenika iznimno se dičimo (iduće godine imat ćemo studenta Akademije glazbenih umjetnosti i maturanta u istom učeniku Franu Leki).

Vježbaonica smo za studente iz geografije, biologije, matematike, povijesti, psihologije, tjelesne i zdravstvene kulture. U našoj školi nastavnici pripravnici polažu stručne ispite iz povijesti i matematike, a organiziramo i gradsko natjecanje iz matematike te županijsko iz hrvatskoga jezika.

Našu gimnaziju pohađali su mnogi danas vrlo ugledni članovi društvene zajednice: liječnici, sveučilišni profesori, glumci, tv-novinari i voditelji, vrhunski sportaši, ljepotice… nemojte prekinuti taj niz!

Naslijedivši sjajnu pedagošku tradiciju od vrsnih profesora koji su iznimnom ljudskošću, stručnošću i entuzijazmom dali prepoznatljiv pečat XI. gimnaziji (mnogi su od njih dobitnici najviših priznanja i nagrada u školstvu), naši su današnji profesori nastavili njihovim putem tako da imamo znatan broj profesora mentora, savjetnika i izvrsnih savjetnika koji nastoje dati sve od sebe da bi stvorili poticajno ozračje za učenje svojih predmeta, u svojim učenicima potaknuli znatiželju, a uz to bili dobri pedagozi i ljudi.

Naši su maturanti završili svoju turbulentnu srednjoškolsku dionicu oprostivši se od nas kako bi oslobodili svoje školske klupe upravo vama! Mi vas čekamo sa znatiželjom veseleći se novim poznanstvima i druženjima kojih ćete se, sigurni smo, vječno sjećati s nostalgijom!

Link na promotivni video :

Izvor: Ivana Babić, prof.
Priloženi dokumenti:
XI.naslovna.jpg (378.32 KB)