Riječ ravnatelja gimnazijalcima

Autor: Gabrijela Budimir Šoško, 20. 9. 2023.

Riječ ravnatelja gimnazijalcima

Dragi gimnazijalci, školovanje je dobro i lijepo. Školovati se znači biti učenik. Biti učenik znači postojati na jedan određeni način. To je jedan vid stvarnosti koji je potrebno živjeti u istini. Ako prihvatite činjenicu da ste učenici, vaš odnos prema stvarnosti postaje istinit. A nema ničeg boljeg i ljepšeg od življenja u istini. Svi veliki, stari, klasični filozofi govorili su da onoga koji živi u istini ili preciznije rečeno samu Istinu, uvijek prati dobrota i ljepota. Biti učenik jest stvarnost koja se živi na način otvorenosti – otvorenosti slušanju učitelja, otvorenosti primanju od učitelja, otvorenosti učenju i vođenju bilježaka te otvorenosti stjecanju znanja kojim ću služiti drugima i zajednici. I dragi gimnazijalci, ako na taj način budete postojali kao učenici, živjet ćete u istini i pratit će vas dobrota i ljepota. Zapravo, shvatit ćete kako je školovanje dobro i lijepo.

Nudi mi se

Medicina

Kineziologija i FER

A je želim mehr

I mehr

Želim više od znanja

Kuća, auta, para i ladanja

I want more

Ich will mehr

Želim

Istinu

Dobrotu

Ljepotu

Izvor: Stjepan Arnuš, prof.

Ovaj mjesec: 1956