Riječ ravnatelja

Autor: Gabrijela Budimir Šoško, 20. 9. 2023.

Riječ ravnatelja

XI. gimnazija želi utjecati na mlade naraštaje koji sjede u našim klupama i ponekad prate nastavu, a ponekad se smiju, ponekad su žedni i gladni znanja, a ponekad rado poste od učenja i pitaju se čemu sve ovo.

I upravo njih, istovremeno i marljive i odsutne, zaigrane i disciplinirane, umorne i odmorne, pune pitanja i željne odgovora želimo oblikovati da na kraju četverogodišnjeg školovanja:

1. razviju moralni karakter te da steknu vrline (Kao što je rekao veliki filozof Aristotel: „Vrlina je najbolje što čovjek može postići.“ Dakle, želimo im najbolje.),
  2. steknu sposobnost razumijevanja svijeta oko sebe i znaju što se događa u njihovu svijetu i u svijetu oko njih te ispravno prosuđuju i djeluju,
  3. mogu i znaju rješavati životne situacije u kojima će se zateći tijekom svojega života.

Izvedi formulu

Profesore, to znam

Ali bojim se ići u dućan

Karlo Veliki

Pipin Mali

Skup i podskup

Ameba, papučica i ždral

Divne su to stvari

Ali zašto sam sam

Profesore hoćete li mi reći

Želim biti dobar

Razumjeti meritum stvari

I primiti od vas strpljenje ljubav

I intelektualni žar

Izvor: Stjepan Arnuš, prof.