Tribina za roditelje „Roditeljski pritisak – formula za uspjeh ili...?

Autor: Ida Nikolić, 26. 9. 2023.

Dragi roditelji,

u povodu svjetskog dana mentalnog zdravlja, organizira se tribina za roditelje:

„Roditeljski pritisak – formula za uspjeh ili...?“,

može se pratiti online, u ponedjeljak 9. listopada 2023. godine, s početkom u 18 sati, putem službenog YouTube kanala NZZJZ-a „Dr. Andrija Štampar“.

Prijave su putem elektronske pošte na: andreja.radic@stampar.hr

„Dragi roditelji,

početak nove školske godine nerijetko je obilježen velikim planovima, kako djece tako i roditelja. Ti planovi najčešće uključuju postizanje boljeg školskog uspjeha, upisivanje novih ili dodatnih aktivnosti, veći uspjeh u sportu… U moru roditeljskih želja i očekivanja tanka je granica između motiviranja djeteta i pretjeranog pritiska koji se stavlja pred djecu. Kada roditelji ne mogu pronaći ravnotežu između motivacije i pritiska, dolazi do negativnih posljedica za dijete. Roditeljima je ponekad teško procijeniti kako poticati dijete da bude uspješno, a da se ne prijeđe granica prevelikog pritiska pa tako najbolje namjere mogu dovesti do neželjenih problema.

Veselimo se Vašem sudjelovanju na Tribini!"