Susret sudionika e-Twinning projekata i udruge Mladih čuvara prirode

Autor: Administrator , 5. 12. 2023.

Dana 23. studenog 2023. održan je susret učenika i učitelja međunarodnih e-Twinning projekata (Nastambe životinja, Aktivno učenje u prirodoslovlju 2., EKO sustavi oko nas) i udruge Mladih čuvara prirode Hrvatskog prirodoslovnog društva u OŠ Pongračevo, područnoj školi OŠ Augusta Šenoe u Zagrebu.

Učenici su sudjelovali u različitim radionicama: Kemijski sastav hrane, Kemijska svojstva i sastav hrane, Probava u epruveti, Oko, mozak i optičke iluzije, Kakva je voda u čaši?, BIOKVIZ – nasljeđivanje i razmnožavanje životinja te Izolacija DNA iz banane i blitve.

Nakon provedenih radionica svaka je skupina usmeno izlagala što su radili, koji pribor i materijal su koristili, kakve su rezultate dobili i što su zaključili.

Tijekom susreta održana je i izložba pod nazivom „Nositeljica života“ na kojoj su prikazani modeli DNA koje su izradili i učenici naše škole.

Na susretu su osim učenika naše škole sudjelovali i učenici OŠ Ljudevita Gaja iz Zaprešića, OŠ Bogumila Tonija iz Samobora i OŠ Augusta Šenoe iz Zagreba.

Izvor: Martina Ceglec, prof.

Ovaj mjesec: 2024