Posjet Vukovaru

Autor: Administrator , 5. 10. 2009.

U subotu smo bili u Vukovaru. Impresije sa izleta pročitajte u prilogu.

U sklopu projektne nastave pod naslovom "Slavonijo, zemljo plemenita" krenuli smo u rano subotnje jutro prema Vukovaru, simbolu hrvatskog stradanja i pobjede. Željeli smo se podsjetiti na važnost istočne Slavonije u povijesnom i gospodarskom razvoju Hrvatske, upoznati našu bogatu kulturnu baštinu.

Razgledali smo đakovačku katedralu.

Posjetili smo groblje, Ovčaru i Spomen dom.

Bili smo i u crkvi sv. Filipa i Jakova koja je treća najveća crkva po dužini (58 metara) u Hrvatskoj, iza zagrebačke i đakovačke katedrale. Do razaranja tijekom Domovinskog rata, kada je crkva srušena i franjevci prognani, franjevački samostan s crkvom sv. Filipa i Jakova bio je najstariji očuvani barokni spomenik i uopće najstarija vukovarska građevina. Na kraju našeg izleta smo posjetili i toplice Bizovac.