Posjet Krapini i Trakošćanu

Autor: Administrator , 6. 10. 2009.

Posjetili smo Krapinu i dvorac Trakošćan.

U sklopu projektne nastave "Još Hrvatska ni propala, dok mi živimo..." posjetili smo grad Krapinu. Prema legendi o Čehu, Lehu i Mehu, Krapina je i pradomovina Slavena. Poznata je budnica ilirca Ljudevita Gaja, rođenog Krapinca.

Obišli smo i špilju Hušnjakovo, gdje su pronađeni ostaci paleolitskog čovjeka, jednog od najstarijih stanovnika Europe. Ovdje se živjelo od davnina a o tome nam svjedoče i kosti krapinskog pračovjeka koje je pronašao Dragutin Gorjanović Kramberger, paleontolog i geolog. Naše cure su odmah dobile ideju, kako ćemo se odjenuti za sastanak sa pračovjekom. Evo jednog od prijedloga u prilogu teksta!

Trakošćan je srednjevjekovni grad iz 16. stoljeća. Oduševio nas je svojom očuvanom prirodom, jezerom i prelijepim dvorcem. To je jedan od najznačajnijih kulturno-povijesnih spomenika u Hrvatskoj. Posebno smo uživali u vožnji jezerom sa našim razrednicama.

Izvor: Vjera Brčić
Priloženi dokumenti:
Moda Neandertalaca.doc (1.02 MB)