> Projekti

Projekt Erasmus+ Heritage on Stage - mobilnost Madeira

Autor: Administrator , 14. 3. 2023.

Učenici XI. gimnazije su u tjednu od 5.3.-10.3.2023. godine u sklopu projekta Heritage on Stage, programa Erasmus+ otputovali na Madeiru, Funchal.

U pratnji profesorica Diskordia i Krčelić naši učenici su na najbolji način prezentirali svoju zemlju i školu. Učenicu su predstavili tradicionalne nošnje Hrvatske, instrumente, običaje, plesove i igre.

Domaćini su nas ugostili i upoznali sa svojom kulturom na najbolji mogući način. Učenici su imali priliku upoznati cijeli otok, razgledati etno selo u gradu Santana, hodati drevnim Levada stazama, posjetiti gradsku vijećnicu, etnografski muzej, tvornicu tradicionalne proizvodnje čipke i ruma, provozati se žičarom, sudjelovati u različitim radionicama, upoznati se kako je tradicionalni instrument braguinha došao na Havaje i postao ukelele.

Naši učenici su u tradicionalnim nošnjama otplesali sukačicu, ali također naučili plesati bailinho. Na mobilnosti su također bili prisutni partneri iz Italije, Bugarske i Rumunjske.

Sljedeća, ali i zadnja mobilnost u sklopu ovog projekta nas vodi u Rumunjsku krajem travnja.

Link: https://heritageonstage0.wixsite.com/heritageonstage

Izvor: Ivančica Diskordia, prof.